Prečo používať biokozmetické produkty

Všeobecne možno povedať, že to, čo je menšie než póry a dostane sa do styku s pokožkou, do nej často preniká. Musíme byť teda veľmi opatrní v tom, čo na svoju pleť nanášame. Uvedomme si, s koľkými kozmetickými prípravkami prídeme (spolu s našou pokožkou) za deň do styku: mydlá, šampóny, krémy, líčidlá, mastičky atď.

Navyše v dnešnom svete je pokožka rovnako ako celý organizmus zaťažovaná smogom, výfukovými plynmi, tabakovým dymom, elektronickým smogom a pod. Za jediný deň tak môžeme pokožkou vstrebať až prekvapivé množstvo chemikálií. A to je pre pokožku obrovská záťaž, ktorej sa však môžeme vyhnúť - práve používaním prírodných prípravkov s obsahom bio surovín.

Áno, všetky kozmetické prostriedky na trhu musia spĺňať základnú podmienku bezpečnosti pre zdravie človeka. Biokozmetika má však ďalšie výhody pre udržanie a ďalší rozvoj zdravia. Biokosmetické suroviny pestované v ekologickom poľnohospodárstve nesmú byť ošetrované pesticídmi, ktoré majú rad nežiaducich účinkov. Taktiež pôda pre pestovanie bio-surovín nesmie byť vyčerpávaná trvalým pestovaním jedného typu plodiny po mnoho rokov. Zdravotnú výhodu predstavuje aj skutočnosť, že v certifikovanej biokozmetike, medzi ktorú výrobky Havlíkovej prírodnej apotéky® patria, nie sú povoľované najčastejšie alergény (syntetické parfumy, farbivá a väčšina konzervačných látok.)

A nesmieme zabudnúť ani na dôležitý etický a ekologický aspekt: intenzívne poľnohospodárstvo spôsobuje silnú eróziu pôdy. Rozoráním medzí, odlesňovaním krajiny a vysúšaním bažín stratili voľne žijúce druhy rastlín a živočíchov svoje prirodzené stanovištia. Nič z toho sa však v ekologickom poľnohospodárstve nedeje. Spôsob výroby je ekologický, šetrný k životnému prostrediu, ohľaduplný ku všetkému živému a šetrný k neobnoviteľným zdrojom surovín a energie.

Často počujeme, že BIO a ECO je momentálne módne a "in". ´´Ano, ale preukázateľné fakty, že bio produkty nášmu telu jednoznačne prospievajú a eko poľnohospodárstva nedevastujú nám a našim deťom planétu, sú dostatočnými dôvodmi pre používanie bio výrobkov. Naša kozmetika je pre tých, čo sa majú radi a majú radi túto planétu.

> späť

ČO JE TO BIO MED
Do našich produktov vkladáme bio med. Aký je rozdiel medzi bio medom a medom konvenčným?
> viac
ZÁZRAČNÁ MASŤ
Havlíkov prírodný zázrak je všestranná a široko použiteľná masť na báze prírodných biosurovín
> viac